SPW: V politike sú či chcú byť viacerí aktívni redaktori SRo

Autor: Gabriel Šípoš | 7.11.2006 o 18:47 | Karma článku: 9,77 | Prečítané:  4027x

Ako ma upozornili čitatelia, viacerí novinári Slovenského rozhlasu sú buď už ako poslanci činní v lokálnej politike, alebo sa poslancami chcú stať. V rozhlase ďalej pracujú.

Roman Grebáč je regionálnym spravodajcom pre okresy Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš. Prispieva do hlavnej spravodajskej relácie hlavného kanálu Slovenského rozhlasu, do Rádiožurnálu na Rádiu Slovensko. Súčasne bol toto volebné obdobie mestským poslancom za OKS v Lučenci. Opäť kandiduje, za OKS.

Ľubomír Krno je regionálnym spravodajcom pre okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom. Prispieva do Rádiožurnálu Rádia Slovenska. Kandiduje do mestského zastupiteľstva za koalíciu Smer-SNS v Banskej Bystrici.

Miroslav Debnár
vedie redakciou spravodajstva, publicistiky a umeleckých programov v Rádiu Regina, štúdiu Banská Bystrica. Je poslancom v malej obci Strelníky, pri Banskej Bystrici.

Marta Gajdošíková, ako aj Ľubica Laššáková, pracujú v oddelení publicistiky v Rádiu Regina BB. Obe kandidujú do mestského zastupiteľstva v BB, Gajdošíková ako nezávislá, Laššáková za koalíciu Smer-SNS. Na rozdiel od ostatných menovaných nemá Laššáková v archíve stránky rozhlasu od polovice septembra žiadnu aktivitu, a aj jej ostatné moderovanie bolo na nepolitické témy.

Vedenie Slovenského rozhlasu, respektíve Rádia Regina v Banskej Bystrici, sa sľúbilo vyjadriť, ako bude postupovať, v nasledujúcich dňoch.

Že sa nedá byť naraz v politike aj v žurnalistike, ktorá sa politikou zaoberá, je asi jasné. Včera som písal o prípadoch v TA3, Markíze či lokálnych bratislavských novinách. A to všetko boli nestranícki kandidáti. V SRo novinári postúpili zjavne o krok ďalej.

Update 8.11.: Vladimír Ľach je regionálnym spravodajcom pre okresy okresy Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Považská Bystrica, Tvrdošín, Ružomberok, Žilina. Prispieva do Rádiožurnálu Rádia Slovenska. Za SNS teraz kandiduje do mestského zastupiteľstva v Žiline. Pred ani nie 3 týždňami referoval o sneme SNS, vrátane priamej otázky na Slotu.

Update2 8.11.: Milena Čeganová je novinárkou redakcie publicistiky v Rádiu Slovensko. Pokrýva Ministerstvo vnútra, samosprávu a investigatívu. Kandiduje ako nezávislá na starostku Rače, bratislavskej mestskej časti.

(Tipy mi zaslali aj Dušan Hein a Ivan Rončák)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?