SPW: Reláciu TA3 Zdravie moderuje predstaviteľ farmaceutickej firmy

Autor: Gabriel Šípoš | 9.2.2006 o 19:53 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  3743x

Moderátorom novej relácie TA3 Zdravie je MUDr. Andrej Reiner, predstaviteľ farmaceutickej firmy Novartis. Reiner je zároveň prezidentom Asociácie dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok, združenia výrobcov, distributérov a majiteľov lekární so zhruba 150 členmi. Na konflikt záujmov medzi rolou novinára a rolou zástupcu farmaceutickej firmy ma upozornil čitateľ.

TA3 uviedla novú reláciu Zdravie v nedeľu:

Televízia TA3 sa chce starať aj o vaše zdravie. Ako inak ako informáciami o najnovších prostriedkoch a trendoch v starostlivosti o to najcennejšie, čo človek má. Vo vysielaní sa o nich dozviete v špeciálnej relácii Zdravie. Zdravie na TA3 - to budú informácie o objavoch a novinkách v medicíne v jazyku, ktorému nerozumejú len lekári.

Televízia Reinerovo pôsobenie vo farmafirme uvádza v jeho životopise na svojej webstránke. Divák TA3 sa to však pri pozeraní relácie nijako nedozvie, pokiaľ sám na web TA3 nezablúdi. Nemá tak veľkú šancu rozlíšiť, či Reiner vystupuje viac v úlohe novinára alebo predavača liekov.

TA3 mi na otázky neodpovedala.

PS Systémovo je ten konflikt záujmov podobný ako v tomto blogu, ale čitatelia blogu pri každom čítaní vidia sponzorov projektu hneď vedľa textu. Navyše v TA3 ide o silnejší, zamestnanecký vzťah, nie o grant.


Hodnotenie ministrov KDH: Prečo sa novinári pri hodnoteniach Palka, Lipšica a Fronca spoliehajú len na názory oslovených politikov či odborníkov (často zmenami dotknutých osôb) z rezortu a nie aspoň na nejaké dáta merajúce výsledky, ako vývoj kriminality, rýchlosť súdneho konania či názory verejnosti na prácu súdov a kvalitu škôl? Jasné, nie je to také jednoduché, ale neurobiť to vôbec? Tiež neviem, prečo Monika Žemlová zo SME na rozdiel od svojich kolegov písala čisto o problémoch v Palkovom rezorte, že by sa tam ani jedna dobrá vec nepodarila?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?