reklama

SPW: Novinár Pravdy predpovedá úspech dotáciám, kritizuje neúspech

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Martin Kováčik, Pravda , 10.2.
Z hľadiska prichádzajúcich volieb sú však internetové dotácie pre SDKÚ dobrý ťah. Vzhľadom na dopyt po internete je totiž predpoklad, že dotácie sa rýchlo minú.

Martin Kováčik, Pravda 2.3.
Vláda chce projekt spropagovať aj mediálnou kampaňou. Nejde však v skutočnosti o predvolebnú propagáciu vládnych strán, ktoré budú za štátne peniaze prezentovať, čo robia pre vzdelávanie? Veď počet nových užívateľov rýchleho internetu prudko rastie aj bez vládneho projektu a mediálnych kampaní. Na to, aby sa dotácie minuli, by zrejme stačilo, aj keby sa ľudia o nich dozvedeli až na predajných miestach.

Martin Kováčik, dnes
Ľudia nechcú internet takmer ani zadarmo. Výraznejší trvalý nárast záujmu nepriniesli ani štátne dotácie, s ktorými sa možno pripojiť k rýchlemu internetu už za 60 korún... Prečo je to tak?
Internet nemusí byť pre domácnosti tým, čo v súčasnosti najviac potrebujú. Ponúka im síce zábavu, nakupovanie či prehľad o cenách. Všetko si však rodiny vedia zariadiť aj bez internetu. Problémom je, že internet dáva len minimálne možnosti komunikovať s úradmi...Vláda preto vôbec nemá dôvod plesať nad svojím programom.  
A to už ani nespomínam logiku novej interpretácie: pred štátnymi dotáciami rozvoj internetových používateľov u nás „prudko“ rástol, teraz zrazu ho vraj ľudia nepotrebujú...ani zadarmo. Lebo nemôžu komunikovať s úradmi. Predtým akože mohli?
Také komentáre...ani zadarmo.


Čiastočná recyklácia po mesiaci a pol: Porovnávam celé útvary.

O ľuďoch a internete, Martin Kováčik, Pravda , 13.5.

Internetový boom vyvolali štátne dotácie na rýchly internet. Pred dotáciami sa pripájalo denne dvesto ľudí a po odštartovaní projektu päťkrát viac. Vláda však nemá dôvod plesať nad svojím programom. Dotácie totiž meškajú takmer dva roky. Ak by štát dotoval internet včas a nie až tesne pred voľbami, internatizácia mohla byť dnes podstatne ďalej. Nových 40-tisíc užívateľov pritom Slovensko nevytrhne z biedy . Štatistikami to môže pohnúť zhruba o pol percentuálneho bodu. Rýchly internet majú v súčasnosti menej ako štyri percentá domácností, čo je 11 percent pod priemerom krajín EÚ. Ešte väčšie je zaostávanie Slovenska v internetizácii verejnej správy. Vláda by mala skôr zamerať pozornosť na internetizáciu úradov, aby ľudia mali ďalší silný dôvod na to, aby sa pripojili.

Internet? Ani zadarmo, Martin Kováčik, Pravda , 26.6 (dnes)

Ľudia nechcú internet takmer ani zadarmo. Výraznejší trvalý nárast záujmu nepriniesli ani štátne dotácie, s ktorými sa možno pripojiť k rýchlemu internetu už za 60 korún. Prvé dni to vyzeralo nádejne. Denne sa pripájalo viac ako tisíc ľudí, päťkrát viac ako predtým. Aj keď prvotný dotačný boom bol spôsobený aj tým, že ľudia sa predtým v očakávaní podpôr pripájali menej. Po tom, čo rozruch okolo dotácií opadol, sa počet nových objednávok vrátil blízko k sivému priemeru.
Prečo je to tak?
Internet nemusí byť pre domácnosti tým, čo v súčasnosti najviac potrebujú. Ponúka im síce zábavu, nakupovanie či prehľad o cenách. Všetko si však rodiny vedia zariadiť aj bez internetu. Problémom je, že internet dáva len minimálne možnosti komunikovať s úradmi. Možnosť využiť internet na tento účel môže byť pre rodiny väčším impulzom ako nízka cena.   Zaostávanie Slovenska v internetizácii za Európskou úniou je v prípade verejnej správy výraznejšie ako pri domácnostiach.
Vláda preto vôbec nemá dôvod plesať nad svojím programom. Dotácie navyše meškajú takmer dva roky. Ak by štát začal dotovať internet včas a nie až tesne pred voľbami, internetizácia mohla byť dnes podstatne ďalej. Nových 40-tisíc užívateľov pritom Slovensko nevytrhne z biedy. Vláda by sa mala zamerať na to, aby, ako to vyplýva zo zákona, boli do dvoch rokov všetky úrady plne internetizované.


Slepá škvrna Daga Daniša: Dušan Deván prichytil hlavného komentátora Pravdy priamo pri čine .


Dobré články posledného týždňa: Z vecného hľadiska sa mi najviac páčilo povolebné spravodajstvo Pravdy, najmä analýzy tém, ktoré SMER považuje za kľúčové pre svoju vládnu koalíciu – zrušenie poplatkov v zdravotníctve a druhá sadzba DPH. Katarína Lovasová a Slávka Sélešová mali veľmi dobrý článok na prvú tému v piatok, Jana Hambálková mala druhú tému v sobotu.


Západní moslimovia o 9/11: Emo Beška ma upozornil na nepresnosť článku Pravdy (zdroj Reuters):

„Urobili si to sami, aj teroristické útoky na Spojené štáty nespáchala Al-Kajdá, ale tajné služby," povie potichu jeden z londýnskych moslimov, ktorý nechce povedať svoje meno. Nemyslí si to však len on. Zdá sa, že je to prevažný názor väčšiny moslimov, a to nielen v moslimských štátoch. Ukázal to nedávny prieskum nezávislej washingtonskej agentúry Pew Global Attitudes Project, ktorý zisťoval postoje moslimov a nemoslimov v 13 vybraných štátoch sveta. Na otázku, či útoky na Spojené štáty spáchali radikáli z Al-Kajdá, väčšina moslimov v západnej Európe i moslimských štátoch odpovedala, že tomu neverí .

Podľa Bešku tvrdenie článku platí pre moslimov z vybraných krajín Blízkeho východu, ale nie pre moslimov v Európe (okrem britských muslimov), kde boli prieskumy robené v 4 krajinách. Samotný komentár autorov prieskumu to potvrdzuje:

The Muslim minorities of France, Germany and Spain are fairly evenly divided over whether Arabs did, or did not, carry out the Sept.11 attacks, while opinion among British Muslims is similar to views in predominantly Muslim countries . By 56%-17%, British Muslims do not believe Arabs were responsible for the 9/11 attacks.
 

Gabriel Šípoš

Gabriel Šípoš

Bloger 
  • Počet článkov:  663
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Pracujem v Transparency International Slovensko. Slovak Press Watch bol projektom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu